PaT i Szkolny Klub Wolontariatu

W ramach projektu profilaktycznego „ Wartością możemy być dla siebie” podjęliśmy współpracę z lęborskimi przedszkolami. Opiekunem grupy wolontariuszek w Przedszkolu nr 10 została p.AnnaZdończyk – Knura, zaś w Przedszkolu nr 2 p.Joanna Odrowąż-Piramowicz. Uczennice naszego gimnazjum pragną systematycznie odwiedzać małych przedszkolaków.

Będziemy pomagać przedszkolankom w ich pracy – bawić się z maluchami, przygotowywać dla nich konkursy i różnorodne ciekawe akcje.

Wolontariuszki w przedszkolu

W dniu 12 listopada uczennice klasy I c – Monika Bartosiak, Michalina Baros, Julia i Wiktoria Kostieriew, w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu złożyły wizytę w Przedszkolu nr 10 w Lęborku. Przygotowały dla dzieci przedstawienie o charakterze patriotycznym, nawiązujące do symboli i historii naszej ojczyzny. Wraz z 4 i 5-latkami wspólnie odśpiewały hymn  – „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dzieci w ogromnym skupieniu obejrzały występ starszych koleżanek, śmiało odpowiadały na pytania i prosiły o kolejne odwiedziny. Uczennice w ramach wolontariatu w każdy wtorek będą bawić się z dziećmi i pomagać w przedszkolu.

„JAKI ZNAK TWÓJ? ORZEŁ BIAŁY”

Z inicjatywy wolontariuszek w grupie przedszkolaków lęborskiego Przedszkola nr 10 ogłoszony został konkurs na najpiękniejszy rysunek przedstawiający wizerunek orła białego. Wśród wielu prac – Monika, Julia, Wiktoria i Michalina ( wolontariuszki z Gimnazjum nr 1 ) wybrały dwie piękne prace, których autorki zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami.

Prezent starszaka dla przedszkolaka

Pod takim hasłem już po raz kolejny zorganizowaliśmy akcję polegająca na zbiórce wiaderek i łopatek dla dwóch lęborskich przedszkoli. Akcja nasza - organizowana z myślą o najmłodszych -  zawsze wywołuje uśmiechy na twarzach obdarowanych. W tym roku tą radością zaraziły nas dzieci z Przedszkola nr 2 i nr 10. Zgromadzone w szkole przez  zespoły klasowe ,, akcesoria do piaskownicy” zostały wręczone przez uczennice klasy Ic, które w ramach wolontariatu odwiedzały przez miniony rok przedszkola.

Swoją aktywność zaznaczyły także uczennice klasy IIId: Agnieszka Dopierała i Agata Chojnicka, które wzięły udział w pikniku integracyjnym w przedszkolu nr 10. Zorganizowały stoisko, na którym malowały dzieciom buźki, by dzień ten był jeszcze bardziej kolorowy i atrakcyjny.

Zapraszamy wszystkie zespoły do włączenia się do naszej akcji również w przyszłym roku. Tym, którzy wsparli nas w tym roku serdecznie dziękujemy!!!

Wolontariusze w akcji

Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczął drugi rok swojej działalności. Naszym celem jest pomaganie non profit ludziom i zwierzętom. W tym roku skoncentrowaliśmy się na działaniach  na rzecz naszych młodszych i najmłodszych kolegów. Pomagamy i bawimy dzieciaki z Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 10 oraz dwóch podstawówek: Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 8.

Współpracujemy z Fundacją „Podaruj dzieciom uśmiech”. Nasze działania nie są skierowane tylko do instytucji zewnętrznych, pracujemy także dla naszej szkolnej społeczności, np. chłopcy chętnie pomagają przy grabieniu liści.

Mamy również swoje logo, które opracowała Monika Bartosiak z II C. Przed nami jeszcze wiele ciekawych akcji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy wolontaryjnej.

Szkolny Klub Wolontariatu grafika