0704, 2016
Wiosenne akcje Samorządu Uczniowskiego

Nadeszła  długo wyczekiwana wiosna, dzień jest dłuższy, robi się cieplej, a my mamy więcej energii do działania. Jak przyjemnie i pożytecznie ją wykorzystać? Odpowiedź jest prosta – biorąc udział w akcjach Samorządu Uczniowskiego!

0404, 2016
Uczniowie Gimnazjum nr 1 jako prelegenci na ogólnopolskiej Konferencji Kosmicznej Near Space

W ramach realizacji projektu "Pan Stanisław" 30 uczniów naszej szkoły  w dniu 16 kwietnia weźmie udział w warsztatach i konferencji kosmicznej "Near Space" w Toruniu.

3103, 2016
„Adam i Ewa – miłość w literaturze”

W ostatni czwartek marca uczniowie klas: IIIa, IIIb, IIa, IIc, Ib i Is  udali się do Lęborskiego Centrum Kultury "Fregata" na spektakl o miłości. Przed gimnazjalistami wystąpili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

3103, 2016
Gotowanie po niemiecku

W ramach realizacji innowacji językowej uczniowie klasy Ib podczas zajęć języka niemieckiego przygotowywali wyśmienite przekąski .... oczywiście po niemiecku.

3003, 2016
Mamy finalistów w Wojewódzkich Konkursach z Fizyki i Chemii

Kolejnych powodów do radości dostarczyli nam nasi uczniowie uczestnicząc w finałach konkursów na etapie wojewódzkim

Turniej piłki siatkowej dziewcząt Erasmus+

23 marca 2016r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Erasmus+.

Wielkanocne życzenia

Życzymy miłych spotkań w gronie najbliższych oraz wiosennego nastroju!

Świąteczna wizyta

Z okazji nadchodzących świąt Samorząd Uczniowski odwiedził  Dom Pomocy Społecznej nr 2.

2203, 2016
Ruch, magnetyzm i geometria

Uczniowie klas I, II i III realizujący innowację programową „ Wyobraźnia ważniejsza od wiedzy ” po raz kolejny spotkali się z prof. dr. hab. Bogusławem Pranszke z Akademii Morskiej w Gdyni i dr  Barbarą Wolnik z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

2103, 2016
Międzynarodowy Dzień Gofra – smacznego!

Niejednemu z nas ślinka cieknie na myśl o pysznym, ciepłym cieście z dużą ilością bitej śmietany... Jedni wolą zajadać się tym przysmakiem z dżemem, drudzy z  sosem czekoladowym albo truskawkowym, a jeszcze  inni z gałką lodów.

1903, 2016
Wiosenny Powiew Poezji

I i II miejsce dla naszych uczennic w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Wiosenny Powiew Poezji.

1903, 2016
A u nas już wiosennie!

Nikola, Klaudia i Michał - wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z dziećmi z lęborskiego Przedszkola nr 10 przygotowali Marzannę. Maluchy będą przeganiać zimę i topić kukłę 21 marca - czyli pierwszego dnia wiosny.

1703, 2016
Wizyta w szkołach ponadgimnazjalnych – kolejne Targi Edukacyjne

Tradycyjnie w marcu dla lęborskich gimnazjalistów organizowane są Targi Edukacyjne, których zadaniem jest zaprezentowanie szkół średnich a tym samym ułatwienie podjęcia decyzji dotyczącej wyboru szkoły.

1603, 2016
Hubert i Jakub Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Kolejne rozstrzygnięcia konkursowe za nami. Mejoza, mitoza, mięśnie, witaminy i podziały komórek to tylko niektóre zagadnienia, z którymi musieli sobie poradzić uczestnicy finału.

1603, 2016
,,Złota" Weronika Hallmann!

Nasza pływaczka - Weronika Hallmann dwukrotną złotą medalistką i Mistrzynią Polski Juniorów w pływaniu.

1503, 2016
Wizyta w  salonie „Szalone nożyczki”
Wizyta w salonie „Szalone nożyczki”

W dniu 14 marca uczniowie klasy Ib i Is wraz z wychowawcami wybrali się z wizytą do niezwykłego salonu fryzjerskiego.