Czytamy z Biedronką

Utworzono: 19-10-2018

We wrześniu uczniowie klas II przystąpili do akcji mającej na celu inspirowanie do codziennego czytania. Sieć sklepów Biedronka przy okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach uwielbianych przez dzieci Słodziaków, chciała zachęcić najmłodszych do codziennego czytania. Czytanie bowiem pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Każdy uczeń otrzymał kartę, którą codziennie podpisywali rodzice, potwierdzając tym samym, że ich pociecha czytała tego dnia przez co najmniej 10 minut. Za każdy podpis uczniowie otrzymywali naklejkę z wizerunkiem Słodziaka.

W ramach akcji 17 października odbył się w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania w którym uczestniczyli drugoklasiści biorący udział w akcji. Na 1h odbyła się lekcja przyrody o lesie i jego mieszkańcach. Na podstawie ilustracji uczniowie opowiadali o zmianach zaobserwowanych w przyrodzie jesienią i wykonywali zadanie na tablicy interaktywnej. Następnie pani dyrektor, wicedyrektor, nauczycielki przeczytały uczniom opowiadania Renaty Piątkowskiej ,,Co się stanie na leśnej polanie, czyli...”. Po wysłuchaniu każdej przygody odbyła się rozmowa. Następnie uczniowie odnajdywali nazwy Słodziaków w wykreślance. Poza tym wysłuchali dwóch terapeutycznych bajek w wykonaniu gimnazjalistek: Sandry i Wiktorii: ,,Bajkę o szarym słowiku” i ,,Bajkę o pszczółce”. Na kolejnej godzinie tworzyli nowe przygody Słodziaków w formie komiksów. W czasie przerwy wzięli udział w zabawach: Zajączki i Chodzi lisek. Dzieci wykonały również portret ulubionego Słodziaka. Na zakończenie, za codzienne czytanie książek dzieci zostały nagrodzone –wśród uczniów wylosowane zostały pluszowe maskotki Słodziaków oraz książki.

Czytamy z Biedronką grafika