Festiwal Świąteczny

Utworzono: 22-12-2023

W przedświąteczną środę, tj. 20 grudnia w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie. Był nim „Festiwal Świąteczny” połączony z kiermaszem ciast.

Festiwal rozpoczęły klasy 1b i 3d przedstawieniem „Pomocnicy Świętego Mikołaj”, w którym elfy i aniołki musiały rozwiązać problem z dostarczaniem prezentów. Następnie każda z klas 1-3 zaprezentowała przygotowany świąteczny utwór. Uczniowie zaśpiewali kolędy, pastorałki oraz inne piosenki o tematyce związanej ze zbliżającymi się świętami. Wzruszeń i radości było mnóstwo.

Podczas kiermaszu sprzedawane były ciasta, babeczki i pierniki, przygotowane przez rodziców uczniów klas młodszych, którym bardzo dziękujemy. Na Was zawsze można liczyć! Uczniowie chętnie skorzystali z zakupu słodkich pyszności. Kwota zebrana podczas kiermaszu ciast zostanie przeznaczona na dofinansowanie balu karnawałowego klas młodszych.

Wielkie podziękowania należą się uczniom klasy 4a: Kai Redźko - Sawosz, Mai Zając, Lilianie Zając, Mai Twardzik, Lenie Gryczan oraz Witkowi Nowatkowskiemu za ogromną pomoc przy kiermaszu. Jesteście najlepsi!

Z kolei Maćkowi Rapkiewiczowi uczniowi klasy 7b należą się gorące podziękowania za nieocenioną pomoc przy realizacji "Festiwalu Świątecznego".

Świąteczne wydarzenie edukacyjne przygotowały nauczycielki: Aleksandra Nadworska i Wioletta Bojas.

Festiwal Świąteczny grafika