Klasa 8a w Starostwie Powiatowym w Lęborku

Utworzono: 23-11-2019

Starostwo Powiatowe w Lęborku to kolejna instytucja , która w ramach programu ,,Otwarta firma" przyjęła naszych uczniów. 22.11. ósmoklasiści z VIIIa  wraz z wychowawcą mieli okazję odwiedzić niezwykle gościnną siedzibę starostwa w Lęborku. Uczniów powitali : pani Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska, a także pan Sekretarz Powiatu Krzysztof Król. Młodzież zgromadzona w sali obrad Rady Powiatu Lęborskiego miała okazję obejrzeć ciekawą prezentację na temat historii 103- letniego budynku starostwa, a prelekcję prowadziła pani Iwona Juchniewicz z Referatu Rozwoju i Promocji. W bardzo przystępny sposób przybliżyła uczniom specyfikę pracy w starostwie, a także sporo czasu poświęciła na omówienie spraw, które można załatwić w tym urzędzie. Ważną kwestią w czasie spotkania było także poinformowanie uczniów o różnicach między kompetencjami władz gminnych a władz powiatowych. Następnie pani Juchniewicz  zaprosiła młodzież do gabinetu Wicestarosty Lęborskiego - pana Edmunda Głombiewskiego , który przyjął wszystkich bardzo serdecznie i krótko opowiedział o swojej pracy.  Na koniec uczniowie zostali obdarowani drobnymi  upominkami.

Wizyta w Starostwie Powiatowym w Lęborku na pewno stanowiła dla uczniów ciekawą lekcję , podczas której mieli możliwość poznania  specyfiki  poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego.

Klasa 8a w Starostwie Powiatowym w Lęborku grafika