Klasa VIIIa w MPWiK

Utworzono: 18-11-2018

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości dnia 16 listopada 2018r. klasa VIIIa wraz z wychowawcą odwiedziła Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku.

Wizyta miała na celu zapoznanie uczniów z charakterem pracy przedsiębiorstwa oraz kwalifikacjami jakie są niezbędne, aby ubiegać się tu pracę. Dyrektor - pan Piotr Boniaszczuk opowiedział nam o codziennych zadaniach firmy. Dowiedzieliśmy się, czym pracownicy zajmują się na co dzień - od ekip remontowych, monterów do wykwalifikowanych inżynierów. Pan Dyrektor zwrócił też uwagę na to, co ważne jest przy wyborze zawodu, jakie umiejętności są kluczowe, jakie szkoły dobrze przygotują ucznia do rożnych zawodów i jak ważne jest, aby wybrać odpowiednią szkołę średnią.

Dla uczniów była to doskonała lekcja z zakresu doradztwa zawodowego.

Bardzo dziękujemy MPWiK oraz dyrektorowi, Panu Piotrowi Boniaszczuk za ciekawe zajęcia oraz upominki.

Klasa VIIIa w MPWiK grafika