Konkurs na świąteczne PIERNICZKI

Utworzono: 07-12-2020

Drodzy Uczniowie,

miesiąc grudzień to czas, kiedy w niemal każdej kuchni unosi się zapach pierników, cynamonu, pomarańczy i innych bożonarodzeniowych smakołyków. Chcielibyśmy wykorzystać te magiczne chwile i zachęcić Was do udziału w  naszym  szkolnym konkursie.

Piernik w języku niemieckim to: der Lebkuchen.

Klasy 7 i 8 : Upiecz pierniczki z dowolnego przepisu, ozdób i uformuj według własnego pomysłu. Motywem niech będzie język niemiecki. Przygotuj przepis: das Kochrezept  - zadbaj, aby wyglądał ciekawie i estetycznie. Zrób zdjęcie Twoich pierniczków, przepisu  i  prześlij.

Klasy 1- 4: Poproś Rodziców, Babcię, starsze Rodzeństwo o pomoc. Upieczcie pierniczki z dowolnego przepisu, a Ty ozdób i uformuj według własnego pomysłu. Jeżeli nie możesz ich upiec - narysuj  swoje pierniczki. Przygotuj napis w języku niemieckim: „Meine Lebkuchen”- moje pierniczki. Zdjęcie Twoich pierniczków prześlij.

Na Wasze zdjęcia świątecznych pierniczków czekamy do: 21.12.2020r.

Zdjęcia przesyłamy na adres meilowy: katarzynakurzydlo@sp1lebork.pl

Konkurs na świąteczne PIERNICZKI grafika