Konkurs plastyczny dla klas I-VII SP nr 1

Utworzono: 24-10-2023

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO pt.

„Mój przyjaciel Anioł Stróż...”

DLA KLAS I – VII SP nr 1 w Lęborku

1.     Każdy człowiek rodzi się z przydzielonym mu Aniołem Stróżem. Jak wyobrażasz sobie swojego Anioła Stróża? Tematyka prac powinna być związana z aniołami, z ich działalnością w życiu człowieka oraz z różnymi zadaniami jakie mają do spełnienia. Praca może również dotyczyć osobistych skojarzeń i refleksji wywołanych określeniem „Mój Anioł”.

2.     Cele konkursu

-       ukazanie prawdy o tym, że Anioł Stróż jest naszym opiekunem danym nam przez Boga;

-       kształtowanie postawy wiary w realną pomoc aniołów;

-       rozwijanie zdolności i umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży;

-       rozwijanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na estetykę i dobro;

3.     Uczestnikami konkursu są uczniowie z klas I- VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku.

4.     Organizatorami konkursu są: Barbara Frankiewicz, Elżbieta Makowska, Marzena Skórowska- Kurzydło, Kaja Wasilewska.

5.     Konkurs trwa od 20.10 do 20.11.2023 r. Podpisane (imię i nazwisko oraz klasa) prace można składać w sali nr 14 najpóźniej do 20.11.2023. Ogłoszenie wyników nastąpi do 26.11.2023.

6.     Zasady konkursu

- praca konkursowa w kategorii klas I- III: „ Portret mojego Anioła Stróża”   (kartka o formacie A4, technika wykonania dowolna: rysunek, malarstwo, kolaż, itp.)

- w kategorii klas IV- VII: postać przestrzenna Anioła wykonana z dowolnych materiałów łączonych (np. z papieru, masy solnej, plasteliny, tkaniny, wełny  itp.), wysokość maksymalna do 50 cm

- praca może być wykonana tylko przez jednego autora;

- pracę należy podpisać pismem drukowanym na dołączonej kartce: imię, nazwisko, klasa;

- przy ocenie prac będą brane pod uwagę: pomysłowość, nawiązanie do tematu i staranność wykonania;

7.      Zwycięskie prace zostaną nagrodzone oraz zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Konkurs plastyczny dla klas I-VII SP nr 1 grafika