O bezpieczeństwie w czasie ferii

Utworzono: 23-01-2024

W minionym oraz obecnym tygodniu  uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniach z policjantami. Naszych najmłodszych uczniów odwiedzili: mł. asp. Marta Bąciaszek, asp. sztab. Łukasz Kwiatkowski, asp. Jarosław Sadkowski i sierż. sztab. Szymon Meyer. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by podczas zimowego wypoczynku nasze dzieci bezpiecznie wypoczęły i po dwóch tygodniach powróciły do szkoły. Nasi goście omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu, zwrócili uwagę na zagrożenia związane z przebywaniem w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych. Przypomnieli o tym, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i jak ich uniknąć, gdzie szukać pomocy oraz o telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia. Ważnym elementem spotkania była również rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach - szczególnie po zmroku - kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

O bezpieczeństwie w czasie ferii grafika