Ogólnopolski Konkurs Historyczny Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Utworzono: 10-12-2023

W miniony piątek odbył się etap wojewódzki konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Tegoroczna edycja obejmuje okres rozbiorów oraz  powstań narodowych. W naszej szkolnej drużynie znaleźli się uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych: Amelia Bartko, Aleksandra Rusin, Kornelia Zając (opiekun Anna Zdończyk-Knura) oraz Nikodem Remiasz, Franciszek Bartko, Marcel Rzoska (opiekun Marzena Kurzydło). Miło nam zakomunikować, że Amelia i Marcel zakwalifikowali się do etapu ponadwojewódzkiego. Doceńmy starania wszystkich naszych uczniów. Do wielu z nich był to pierwszy konkurs historyczny, w którym musieli się popisać szeroką znajomości tematyki. My - nauczyciele historii - jesteśmy z Waszych wyników dumni. Gratulacje!

Ogólnopolski Konkurs Historyczny Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego grafika