Piknik naukowy w I Liceum Ogólnokształcącym

Utworzono: 28-09-2018

W ramach podsumowania projektu „Otwarte Umysły” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla szkół średnich naszego powiatu klasy IIIa, IIIc i VIIe wzięły udział w  „Festiwalu otwartych umysłów”, czyli pikniku naukowym, który odbył się 28 września w ogrodzie I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku.

Obejrzeliśmy bardzo interesujący pokaz o możliwościach ciekłego azotu, podczas którego asystowali uczniowie naszej szkoły, a następnie każdy otrzymał kartę - przewodnik eksperymentowania. Z kartami zadań odwiedzaliśmy poszczególne stanowiska, gdzie zdobywaliśmy wiedzę nt. ludzkiego ciała, astronomii, napięcia i ciśnienia. Zdobyte informacje wykorzystaliśmy wypełniając karty zadań, które trafiły do maszyny losującej. Szczęście uśmiechnęło się do uczennicy klasy IIIa- Olgi Paszkowiak, która prawidłowo odpowiedziała na wszystkie pytania, jej karta została wylosowana i Olga otrzymała „naukową nagrodę” – małego robota!

Na wszystkich uczniów czekał również poczęstunek: kiełbaski z grilla, ciasta i ciepła herbata. Dziękujemy za zaproszenie!

Piknik naukowy w I Liceum Ogólnokształcącym grafika