Projekt Erasmus+ spotkanie we Włoszech

Utworzono: 28-03-2019

W dniach 17.03-23.03.2019r. siedmioro uczniów i dwoje nauczycieli  z naszej szkoły uczestniczyło w  trzecim  międzynarodowym spotkaniu projektowym Erasmus+ 'Well-being Improvement for New Generations at Schools'. Spotkanie uczniów z Polski, Luksemburga, Włoch, Hiszpanii, Grecji i Finlandii odbyło się tym razem we Włoszech, w miejscowości San Giorgio di Mantova. Uczestników spotkania przywitała pani Burmistrz, dyrektor szkoły I.C. San Giorgio di Mantova oraz koordynator projektu z Włoch Maria Rosaria Grasso.

Uczniowie uczestniczyli w grach integracyjnych i sportowych, pracowali w międzynarodowych grupach nad zadaniami projektu, prezentując przygotowane na spotkanie  komiksy i tworząc krótkie scenki filmowe dotyczące pozytywnych i negatywnych sposobów zachowań w rożnych sytuacjach życiowych. Młodzież miała okazję zwiedzić piękne włoskie miasta – Wenecję i Weronę oraz miejscowości położone nad przepięknym Jeziorem Garda - Sirmione i Bardolino. Wszystkie zadania projektowe zostały wykonane w języku angielskim. Podczas pobytu we Włoszech był czas na konwersację, pracę, zabawę i zwiedzanie w międzynarodowych grupach.

Uczestnikami projektu byli: Paulina Saczkowska, Zuzanna Konieczna, Eliza Gostkowska, Magdalena Nawrot, Amelia Mielewczyk, Wiktor Jędrzejewski  i Łukasz Romaniuk.

Katarzyna Wróblewska -Kurzydło

Izabela Lipowska