Rekordowe pływaczki na Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Olsztynie

Utworzono: 15-12-2019

W IV Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu, w Olsztynie, wysokie umiejętności potwierdziły pływaczki UKS 1 Meyn Solex Lębork, uczennice SP nr 1 W LĘBORKU. W silnie obsadzonych zawodach wystartowało 941 zawodników z 70 klubów z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Polski. W pierwszym dniu pływaczki z Lęborka zdobyły 2 srebrne medale.

13-letnia Hanna Walkusz (VII C) zajęła II miejsce na 100m stylem grzbietowym w czasie 1;07,67s, ustanawiając 3 nowe rekordy Lęborka w kategorii dziewcząt 13,14 i 15 letnich.
 14-letnia Weronika Klejna (VIII C) zajęła II miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym w czasie 0;34,01s.

W drugim dniu Międzynarodowych Zawodów Pływackich w Olsztynie ponownie doskonałą formę zaprezentowały pływaczki Solex-u Lębork. Hanna Walkusz i Weronika Klejna.
 W wyścigu na dystansie 200m stylem grzbietowym Hania zajęła II miejsce, ustanowiła też nowy rekord Lęborka w kategorii dziewcząt 13- letnich z wynikiem 2;27,58s.
W wyścigu na dystansie 100m stylem klasycznym Weronika Klejna popłynęła jak mistrzyni,zajmując I miejsce i ustanawiając nowy rekord Lęborka w kategorii dziewcząt 14- letnich z wynikiem 1;11,01s.
O kolejną niespodziankę postarała się Hania Walkusz na dystansie 50m stylem motylkowym,zdobywając III miejsce z nowym rekordem Lęborka w kategorii dziewcząt 13- letnich z czasem 0;30,24s.

Olsztyńskie zawody zawodniczki Solex-u zakończyły zdobyciem 5 medali - (1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy).

Po zawodach trener Dariusz Gromulski nie krył satysfakcji, komentując: "Na koniec roku powiało świeżym sportowym wiatrem w lęborskim pływaniu, czego dowodem jest 6 nowych rekordów Lęborka osiągniętych przez pływaczki Solex-u na pływalni Aqasfera w Olsztynie".