Say it in English, you can!

Utworzono: 21-06-2018

W roku szkolnym 2017/2018 zainteresowani uczniowie  klasy IIIb, o profilu językowym, kontynuowali spotkania „Z językiem przez świat”, pod hasłem: POWIEDZ TO PO ANGIELSKU, POTRAFISZ! /SAY IT IN ENGLISH, YOU CAN! Podczas czterech spotkań wyrażali oni swoje opinie w języku angielskim.

We wrześniu, podczas spaceru po Parku Chrobrego, podsumowaliśmy nasze wyjazdy wakacyjne, porównując oczekiwania wyrażone w czerwcu z rzeczywistymi wrażeniami. Zastanawialiśmy się, które z odwiedzonych przez nas miejsc są naprawdę warte polecenia.

W listopadzie każdy uczestnik przedstawił „swojego” bohatera, polskiego lub zagranicznego, który wyróżnił się postawą podczas którejś z wojen . Dzięki temu poznaliśmy kilka naprawdę pasjonujących życiorysów.

W maju, podczas  kolejnej pieszej wyprawy nad Jezioro Lubowidz (lubimy to miejsce – promuje zarówno aktywność fizyczną jak i rozmowy przy ognisku), zastanawialiśmy się, dlaczego nastolatki powinny być obarczone obowiązkami domowymi . Okazało się, że praktyczne doświadczenia w grupie są bardzo zróżnicowane.

W czerwcu rozmawialiśmy na temat Dnia Dziecka,  zaangażowania dzieci  w akcje ogólnopolskie, ale również sposobów  spędzania tego wyjątkowego dnia  w szkole i w domu. Padały także propozycje na kolejne lata.

Pomysł spotkań już od klasy I zakładał przestawienie się na język angielski  nie tylko podczas przygotowanych wystąpień. Wyobrażaliśmy sobie, że nie rozumiemy języka polskiego i jakoś musimy sobie poradzić. I okazuje się, że to możliwe! We can speak in English!

Say it in English, you can! grafika