Spacerkiem albo na rowerze

Utworzono: 21-09-2019

W miniony piątek – 20 września br. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w  Europejskim Dniu Bez Samochodu. Uczniowie klas IIIa i IIIb udali się na rajd pieszy, zaś młodzież z klasy VIIe oraz grupa reprezentująca Samorząd Uczniowski SP nr 1 uczestniczyła w rajdzie rowerowym. Trzecioklasiści pokonali trasę liczącą około 10 km, zaś rowerzyści  - około 20 km. Grupa rowerowa udała się nad Jezioro Lubowidzkie do przystani żeglarskiej LOK, a następnie uczestnicy dotarli do Parku Chrobrego w którym na terenie byłego basenu czekał na wszystkich poczęstunek.

Europejski Dzień bez Samochodu jest jednym z elementów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu którego celem jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Rowerowemu "Lew Lębork", LOT Ziemia Lęborska - Łeba, Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, Miastu Lębork, Starostwu Powiatowemu za organizację rajdu.

Spacerkiem albo na rowerze grafika