W tym roku rozegraliśmy zawody w hali miejskiej w Lęborku w dwóch kategoriach "trójki" oraz "czwórki".
Do Lęborka stawiły się czołowe drużyny z Polski w tych kategoriach wiekowych .
W turnieju "trójek" wystartowało 16 drużyn , a w turnieju "czwórek" 10 drużyn.
Na każdym etapie graliśmy systemem "każdy z każdym" . W "czwórkach" zdecydowane zwycięstwo odniósł zespół AS Trefl Gdańsk I , który wygrał wszystkie swoje spotkania .
Kolejne miejsca na podium rozstrzygnęła różnica małych punktów . Tutaj więcej szczęścia miała nasza drużyna , która ostatecznie wywalczyła srebrne medale . Trzecie miejsce przypadło Tarnovi Tarnowo Podgórne.
W "trójkach" najbardziej dramatyczny przebieg miał mecz decydujący o złotych medalach pomiędzy Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej BKS Chemik Bydgoszcz a wicemistrzem GA SPS Lębork . Emocję były do samego końca , lecz ostatecznie to goście z Bydgoszczy okazali się minimalnie lepsi . Trzecie miejsce wywalczył reprezentant województwa mazowieckiego UKS Dębina Nieporęt .
Po zakończonych rozgrywkach wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz nagrody . Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.
Uroczyste podsumowanie turnieju uświetnili swoją obecnością :
Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak , Starosta Powiatu Lęborskiego Alicja Zajączkowska , Zastępca Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Monika Włusek oraz właściciele firmy A.P Sped Przemysław i Agnieszka Gajkowscy .
Ostateczna klasyfikacja :
"TRÓJKI"
1. BKS Chemik Bydgoszcz I
2. GA SPS Lębork I ( Szymon Zimnowoda, Michał Dawidowski, Oskar Jankowski, Maciej Winiarski - klasa VC)
3. UKS Dębina Nieporęt
4. UKS Jedynka Poznań
5. AZS Olsztyn I
6. UKS Wilki Chwaszczyno
7. GA SPS Lębork II ( Tomasz Beta , Jakub Lisakowski , Aleksander Mielewczyk - klasa Vc)
8. Koset Grudziądz I
9. BKS Chemik Bydgoszcz II
10. AZS Olsztyn II
11. AS Trefl Gdańsk
12. Koset Grudziądz II
13. GKS Stoczniowiec Gdańsk
14. GA SPS Lębork III ( Jan Fiedoruk, Maksymilian Kozłowski , Adam Kwaśniak, Hubert Mydlach - klasa Vc)
15. UKS Libero Łebień
16. AS 13 Koszalin
MVP Kuba Hoffmann - BKS Chemik Bydgoszcz
"CZWÓRKI"
1. AS Trefl Gdańsk I
2. GA SPS Lębork/Iryda Cewice
3. Tarnovia Tarnowo Podgórne
4. UKS Lolek Koszalin
5. BKS Chemik Bydgoszcz
6. UKS Jasieniak Gdańsk
7. AS 13 Koszalin I
8. AS Trefl Gdańsk II
9. Koset Grudziądz
10. AS 13 Koszalin II
MVP Mateusz Nyk -AS Trefl Gdańsk I
Partnerzy turnieju : Polski Związek Piłki Siatkowej , Fundacja Małgorzaty Glinki , Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Lębork , Powiat Lęborski , Gmina Nowa Wieś Lęborska, MPWiK Lębork
Główny sponsor : A.P Sped Przemysław i Agnieszka Gajkowscy
Organizatorzy : SPS Lębork , UKS Libero Łebień .