Spotkanie z naturą

Utworzono: 30-09-2023

29 września klasa 5a uczestniczyła w zajęciach ornitologicznych w Sarbsku. Była to bardzo interesująca lekcja w terenie, która pozwoliła zapoznać się dzieciom z ciekawostkami na temat życia ptaków np. jakie są rodzaje piór i dziobów u największych i najmniejszych gatunków tych zwierząt, a także dlaczego ptaki nie mają zębów. Do obserwacji w terenie uczniowie wykorzystywali lornetki oraz atlasy ptaków. Na koniec wszyscy otrzymali torby z upominkami, a osoby, które trafnie rozpoznały największą liczbę tych zwierząt – podręcznik obserwatora ptaków. Nasza szkoła otrzymała również egzemplarz przewodnika do rozpoznawania ptaków, który będzie dostępny w bibliotece szkolnej. Serdecznie dziękujemy panu leśnikowi – Andrzejowi Kąckowskiemu oraz ornitologowi – panu Bogusławowi Kotlarzowi za podzielenie się z uczniami bogatą wiedzą przyrodniczą.

Po powrocie z Sarbska klasa 5a wybrała się do pizzerii, aby świętować Dzień Chłopaka!

Spotkanie z naturą grafika