Ważna lekcjo o tolerancji

Utworzono: 08-12-2023

Uczniowie klasy 5a uczestniczyli w lekcji dotyczącej tolerancji zatytułowanej : "Poszanowanie odmienności – jak rozumiem pojęcie tolerancji”. W grupach otrzymali zadania w których trzeba było wykazać się dobrą kondycją, wykorzystaniem zmysłu węchu lub smaku, jak również wymagających zręczności. Ostatnim zadaniem było rozszyfrowanie za pomocą alfabetu Braille’a hasła przewodniego - Tolerancja. Na zakończenie odbyła się dyskusja, w której uczniowie wspólnie poszukiwali definicji tego ważnego pojęcia. Dzieciom kojarzyła się głownie z szacunkiem, akceptacją a także okazywaniem wsparcia. Ważne okazało się  również uświadomienie zachowań nietolerancyjnych takich jak: obgadywanie czy wyśmiewanie  innych. Wszyscy doszli do wniosku, że wartość człowieka nie zależy od koloru skóry, ubioru, wieku czy wykonywanego zawodu. I choć pod wieloma względami ludzie różnią się między sobą, to tak naprawdę jest wiele rzeczy, które potrafią ich łączyć.

Ważna lekcjo o tolerancji grafika