Wizyta 7a w Urzędzie Skarbowym

Utworzono: 15-11-2023

Środowym porankiem 15 listopada klasa 7a stawiła się w Urzędzie Skarbowym przy ulicy Słupskiej. Uczniowie przybyli jednak nie na wezwanie naczelnika do sprostowania zeznania podatkowego, ale by w ramach kolejnej wizyty z projektu "Otwarta firma", w którym uczestniczy nasza szkoła.

Nasi uczniowie zostali przyjęci przez Pana Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lęborku oraz Panią Kierowniczkę Działu Obsługi Bezpośredniej i Wsparcia. Z prezentacji kierownictwa urzędu uczniowie dowiedzieli się, czym są podatki, po co państwo je zbiera, a także jak ogólnie wygląda polski system podatkowy od strony płatnika. Siódmoklasiści zobaczyli też, większość pewnie pierwszy raz, druki najpopularniejszych deklaracji podatkowych, a także otrzymali podstawowe informacje o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. I choć do możliwości pracy na własny rachunek wszyscy oni mają jeszcze daleko, kilkoro wpatrywało się w slajdy z przejęciem i uwagą tak wielką, jakby za chwilę mieli składać wniosek o wpis do CEIDG-u.

Po prezentacji uczniowie dzięki uprzejmości Naczelnika - Pana Andrzeja Labuddy mogli zobaczyć najważniejszy w budynku gabinet, w którym Pan naczelnik zdradził nieco szczegółów swojej pracy. Ostatnim punktem wizyty była sala obsługi podatników - pomieszczenie, które nasi uczniowie zobaczą jeszcze w życiu pewnie nie raz jako przyszli płatnicy, co czeka ich już za kilka lat.

Wizyta 7a w Urzędzie Skarbowym grafika