Wizyta w Teatrze Nowym im. Witkacego w Słupsku

Utworzono: 05-12-2023

W wigilię mikołajek (5 grudnia), trzy nasze klasy (4b, 5a, 7a) wybrały się na spektakl "Opowieść wigilijna". Z historią starego skąpca Ebezenera Scrooge'a nasi uczniowie zapoznali się w nowoczesnym gmachu słupskiego Teatru Nowego im. Witkacego. Adaptacja popularnego utworu Charlesa Dickensa dokonana przez słupski teatr, choć niepozbawiona porozumiewawczych mrugnięć w stronę współczesności, okazała się ostatecznie całkiem wierna dziewiętnastowiecznemu oryginałowi. Zapoznanie się z taką formą tekstu szczególnie przydatne będzie dla najstarszych uczniów, którzy już niedługo z powiastką słynnego londyńczyka pracować będą na lekcjach języka polskiego - jest to bowiem, niezmiennie od lat, lektura obowiązkowa. Natomiast uniwersalny charakter dzieła Dickensa - że każdy może naprawić swoje złe postępowanie, a na zmianę nigdy nie jest za późno - równie cenny jest dla naszych młodszych i starszych uczniów. Mamy nadzieję, że gra zespołu aktorskiego słupskiego teatru pomogła naszym uczniom to cenne przesłanie zrozumieć i dobrze sobie przyswoić!

Wizyta w Teatrze Nowym im. Witkacego w Słupsku grafika