Z wizytą w Starostwie

Utworzono: 14-11-2023

W ramach programu „Otwarta firma” uczniowie klasy 7B odwiedzili Starostwo Powiatowe w Lęborku. W Sali Rajców Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska opowiedziała uczniom o tym, jak funkcjonuje ta jednostka samorządu terytorialnego i czym zajmują się poszczególne wydziały. Gospodyni spotkania przybliżyła również strukturę władz powiatu.. Siódmoklasiści dowiedzieli się także, jakie sprawy może w urzędzie załatwić każdy mieszkaniec naszego powiatu.

Uczniowie mieli okazję stanąć za mównicą, z której w czasie obrad Rady Powiatu przemawiają radni. Zostali również oprowadzeni po urzędzie i w czasie tej wycieczki zobaczyli, w którym wydziale mogą ubiegać się o wydanie karty wędkarskiej, co – szczególnie chłopcy – przyjęli z żywym zainteresowaniem.

Dziękujemy pani Staroście i pracownikom starostwa za możliwość poznania pracy Starostwa Powiatowego w Lęborku.

Z wizytą w Starostwie grafika