Zdalny konkurs plastyczno-czytelniczy "Wiosenna zakładka do książki"

Utworzono: 23-04-2020

Świetlica szkolna i biblioteka SP1 zapraszają chętnych uczniów do udziału w konkursie plastyczno - czytelniczym: "Wiosenna zakładka do książki" .Konkurs skierowany jest do uczniów kl. I-III  SP1 w Lęborku.

Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę, wykonaną wybraną przez siebie techniką, przeznaczoną do pełnienia funkcji zakładki do książki.  Wykonane prace powinny mieć postać zakładki dwustronnej o wymiarach 70 x 230 mm.

Prace należy wykonać ręcznie oraz samodzielnie.

Tematem przewodnim pracy jest WIOSNA i wszystko, co się z nią kojarzy. W załączniku znajdziecie wiersze polskich poetów, dotyczące tej pory roku. Mamy nadzieję, że będą dla Was inspiracją do twórczej pracy!

Materiał: papier techniczny, farby, pastele, kredki, promarkery. Można w ramach inwencji twórczej przyklejać elementy plastyczne wykonane przez siebie.

Gotową zakładkę należy sfotografować lub zeskanować z obu stron a pliki w formacie .jpg należy przesłać  na adres: konkurs.sp1lebork@gmail.com  Do zdjęć należy dołączyć: imię, nazwisko oraz klasę.

Zwrócimy uwagę na takie elementy jak: oryginalność projektu, estetyka pracy, samodzielność, wkład i wysiłek.  Na prace czekamy do 15 maja 2020 roku.

Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej SP1

Życzymy powodzenia i weny twórczej.

Dorota Przychoda-Bonemberg

Izabela Tutakowska

Poniżej w załączniku wiersze o wiośnie do przeczytania:

Zdalny konkurs plastyczno-czytelniczy "Wiosenna  zakładka  do książki" grafika